Czy miłość jest ślepa?

Mówi się, że miłość niejedno ma imię. Ludzie uważają, że w miłości liczy się wnętrze, a wygląd to sprawa drugorzędna, mniej istotna. Czy tak jest naprawdę? Nick i Vanessa Lachey przeprowadzili eksperyment społeczny, w którym samotni mężczyźni i kobiety szukają miłości, zaręczają się i stają na ślubnym kobiercu. Ich spotkania odbywają się w pokojach, ale warto podkreślić jedną sprawę – dzieli ich ściana. Nie wiedzą, jak wyglądają, poznają się poprzez rozmowy.

Gdzie obejrzę?

Love is blind to jest z największych hitów Netflixa na początku roku 2020. Reality show przyciągnęło miliony widzów na całym świecie, a w tym także Polskę.

Opinia

Zacznę od tego, że odpaliłam eksperyment z czystej ciekawości. Wiele osób z mediów społecznościowych pozytywnie wypowiadało się na temat programu, więc postanowiłam przekonać się na własnej skórze. Eksperyment sam w sobie jest dosyć ciekawy. Niestety, nie skradł on mojego serca. Rozumiem fakt poznawania się wzajemnie poprzez rozmowę., ale wytłumaczcie mi jak można wyznać komuś miłość po trzech dniach? Wiem, że to program, no ale jak? Wiele sytuacji jest dosyć żenujących i właśnie wtedy zadawałam sobie pytanie, po co jeszcze to oglądasz? Wygrała ciekawość.

Dobra, ludzie poznają się, wyznają sobie dozgonną miłość po trzech dniach i co? Kilka dni później są już zaręczeni. Sama nie wierzyłam własnym oczom, ale pamiętajcie, na tym polega eksperyment. Kiedy jest już po zaręczynach, kolejnego dnia mogą rzucić się w ramiona miłości, wtedy pierwszy raz mają okazję się zobaczyć. Kolejnym etapem narzeczeństwa jest podróż (nazywana w programie miesiącem miodowym) do Meksyku, gdzie para ma okazję bliżej się poznać. Ostatnim egzaminem jest zamieszkanie razem. A na koniec stają razem na ślubnym kobiercu, gdzie okazuje się, którzy z nich przejdą przez życie we dwoje.

W eksperymencie biorą udział osoby młode, dość atrakcyjne, zazwyczaj z dobrą sytuacją finansową. Pytanie: czy uwzględniając w eksperymencie osoby starsze, mniej atrakcyjne czy z mniejszą zasobnością portfela również byłoby tak miło i wesoło? Wątpię. Kolejna sprawa: wyznawanie sobie miłości i podejmowanie decyzji o wspólnej przyszłości w zaledwie parę tygodni to rozsądna opcja? Nie sądzę. Nie uważam, że należy być ze sobą naście lat, by podjąć decyzję o małżeństwie, ale parę tygodni? O zgrozo.

Ponadto spójrzmy na to logicznie. Miłość, miłością, ale jeśli okazałoby się, że druga osoba nie pociąga nas również fizycznie, to co w takiej sytuacji? Owszem, wygląd nie jest najważniejszą cechą, ale jednak powiedzmy otwarcie, że jest dosyć istotny. Zakończenie eksperymentu trochę mnie zaskoczyło, ale to już bardziej pozytywnie. Niektóre osoby rezygnowały (chyba poszły po rozum do głowy), ponieważ coś nie współgrało, a poza tym nie chciały się ładować w związki z ludźmi, których nie znają.

Podsumowanie

Jak wspomniałam, reality show ogląda się dosyć dobrze. Oczywiście, znajdziecie w nim elementy zażenowania i irytacji, ale to tylko program. Momentami aż żal nie wybuchnąć śmiechem. Wyznawanie miłości aż po grób po kilku dniach znajomości „przez ścianę”, oświadczyny i pochopne decyzje to zdecydowanie nie moja bajka. „Love is blind” skradło serca milionów widzów na świecie, ale nie moje. Czy warto obejrzeć? Przekonajcie się sami.

You Might Also Like...

1 Comment

  • Reply
    Agata
    21 marca 2020 at 10:16

    Moje koleżanka mi o tym opowiadała. Jak skończę oglądać to co aktualnie oglądam to pewnie odpale sobie właśnie to :)

Leave a Reply