Depilacja laserowa

Zacznę od tego, że nigdy bym się nie spodziewała, że poddam się depilacji laserowej. To wszystko jest zasługą mojej przyjaciółki na dobre i złe, znamy się od podstawówki i ufam jej jak mało komu! Kasia jest magistrem kosmetologii, jest specjalistką jakich mało i polecam Wam wizyty u niej z całego serca. Kasia wykonuje zabiegi w klinice medycy estetycznej Sthetica w Łodzi przy ulicy Wydawniczej. W związku z różnymi pytaniami dotyczącymi depilacji laserowej postanowiłyśmy stworzyć wpis, w którym odpowie na zgromadzone pytania, a przy okazji udzieli informacji w tym temacie.

Czy przed zabiegiem potrzebne są konsultacje?

Zawsze przed pierwszym zabiegiem wymagana/przeprowadzana jest konsultacja, aby poinformować o procedurze zabiegu, wszystkich czynnościach z nim związanych, korzyściach oraz ewentualnych skutkach ubocznych.

Co należy wiedzieć przed pierwszą wizytą? Jak się do niej przygotować?

Przede wszystkim skóra poddana zabiegowi nie może być opalona. Zalecany bezpieczny odstęp od ostatniej ekspozycji na słońce (solarium) powinien wynosić 4 tygodnie (balsamy brązujące też odpadają). Przed pierwszą wizytą nie należy wykonywać depilacji woskiem ani usuwać włosów pęsetą-wymagana jest 4 tygodniowa przerwa. Dzień przed pierwszym zabiegiem należy dokładnie zgolić włoski maszynką z pozostawieniem niewielkiego fragmentu włosów niezgolonych w celu oceny przez osobę wykonującą zabieg grubości oraz koloru włosów (aby dobrać odpowiedzenie parametry).

Jaka jest minimalna ilość zabiegów, które trzeba wykonać?

Zalecane jest wykonanie serii 6 zabiegów w odpowiednich, regularnych odstępach czasu oczywiście.

Jak szybko włoski odrastają?

Hmm… bywa różnie. To dość indywidualna sprawa. Powiedziałabym, że przedział zaczyna się od pół roku do nawet kilku lat. Po zakończonej serii zabiegów organizm może produkować nowe włoski.

Czy trzeba robić zabiegi przypominające?

Tak, jeśli chcemy podtrzymać efekt wykonywanej serii, należy wykonywać zabiegi przypominające/podtrzymujące. Na odrastanie nowych włosków wpływ ma wiele czynników, a w tym między innymi działanie hormonów oraz uwarunkowania genetyczne. Jeśli z hormonami jest wszystko w porządku, to po wykonanych zabiegach włosy na pewno nie wrócą do stanu wyjściowego. Nowe, odrastające będą słabsze, cieńsze.

Czy to prawda, że u blondynek słabiej widać efekty przez cienki, jasny włos?

Wpływ na efekty ma wiele czynników, przede wszystkim kolor i grubość włosów oraz kolor skóry. Im ciemniejszy i grubszy włos tym możemy spodziewać się szybszych i lepszych efektów, jak również im większy kontrast między kolorem cery a kolorem włosków.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Czarować nie będę, na pewno nie jest to zabieg podczas którego możemy się odprężyć. Odczucia zabiegowe zależą od naszego progu bólu, który jest kwestą indywidualną oraz od okolicy poddanej zabiegowi. Jest możliwość dodatkowego chłodzenia bądź zastosowania znieczulenia miejscowego.

Moja opinia:

Według mnie depilacja laserowa to jedna z najlepszych inwestycji, jakie można sobie zafundować. Obecnie jestem po 4 albo 5 zabiegach (nie pamiętam dokładnie, moja pamięć jest dobra, ale niestety krótka) i efekty są mega zadowalające. Włoski odrastają wolniej, są cieniutkie i jest ich o wiele mniej. Użyteczność zabiegu można zauważyć szczególnie latem. Czy laser boli? Na pewno zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale wierzcie mi, że warto się poświęcić. Jestem fanką znieczulenia (maścią), ale jeśli liczycie na to, że ból będzie nieodczuwalny to niestety, muszę Was rozczarować. Przyznam szczerze, że bywają dni, kiedy ból jest znikomy, ale bywa także w te drugą, mniej przyjemną stronę.

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply