DRUGA STRONA MEDALU

Na początku roku mówiłam sobie, że 2017 będzie świetnym czasem. Zrobiłam rok przerwy na studiach by wcielić kilka pomysłów w życie. Później wyskoczył jeden problem, drugi, trzeci i na pomysłach się skończyło. Niedawno był styczeń, wiara w siebie i czas na realizacje zamierzonych celów. Dziś jest lipiec, a ja  jestem tu gdzie byłam.

 

Uzbierało się trochę lepszych i gorszych chwil. Miałam momenty, w których mówiłam WALCZ, ZRÓB W KOŃCU TO DLA SIEBIE. No i na gadaniu się skończyło. Mimo dobrych dni, pamiętam same złe. Z perspektywy tych kilku miesięcy stwierdziłam, że zwyczajnie zmarnowałam swój czas. Jestem dziwnym typem człowieka. Myślę jak dogodzić wszystkim wokół, zapominam o sobie i wychodzę na tym jak zwykle, czyli źle. Nie potrafię wziąć się w garść. Powiedzieć PODNIEŚ DUPĘ I ZACZNIJ DZIAŁAĆ. Zawsze znajdę jakąś drugą stronę medalu. Bliżej mi do pesymisty niż optymisty. Choć gdzieś tam w otchłaniach mojej głowy delikatny szept powtarza mi by walczyć. Nie poddawać się. Kiedy wybierałam studia chciałam zrobić coś dla siebie. Jednak wiem, że zwyczajnie zwątpiłam w swoje możliwości. Oszukiwałam wszystkich wokół, a w tym przede wszystkim siebie.

 

 

Powiem Ci jedno. Kiedy stoisz przed najważniejszymi wyborami swojego życia nie myśl o innych. Miej głęboko gdzieś co powie babcia, wujek, ciotka czy jakaś przypadkowa osoba. Pomyśl o sobie, o swoich skrytych marzeniach i niespełnionych ambicjach. Jesteś tu i teraz. Rób to co chcesz robić. Oszukiwanie siebie nie jest tego warte.  Uwierz mi, wiem co mówię. Szkoda, że zmądrzałam dopiero w tym wieku, ale może lepiej późno niż wcale?  Kiedy musisz podjąć decyzje walcz o siebie i swoje marzenia. Nie słuchaj nikogo tylko głosu swojego serca. Inaczej zbłądzisz i będziesz żałować tych wszystkich nieodpowiednich decyzji. Zastanów się czy chcesz żyć dla siebie czy dla innych.

You Might Also Like...

1 Comment

 • Reply
  Sara Dunaj
  10 lipca 2017 at 08:51

  Byłam na takich rozdrożach, dzięki najbliższym poszłam w dobrym kierunku, ale i z drugiej strony potrafili mnie inni ciągnąć w dół. Teraz mam już troszkę więcej, życzę Ci żebyś potrafiła i znalazła w sobie siłę, by iść tam gdzie masz być :)

  Pozdrawiam
  Sara's City

Leave a Reply