Jestem idiotką!

Rzadko słucham podcastów. Rzadko coś wpadnie mi w ucho, ale przyznam szczerze, że to jest zajebiste. Tatatadaaaam! Nie znasz życia, jeśli choć raz nie przesłuchałaś podcastów Joasi Okuniewskiej – Moje przyjaciółki idiotki. Zacznę od tego, że podcasty Asi podrzuciła mi w zeszłym roku kumpela. Było piwko, pogawędki, użalanie się nad swoim życiem i nagle usłyszałam: Patka, tak Cię słucham i mam dla Ciebie radę, odpal Okuniewską, laska ma zajebiste podcasty-nie byłam jakoś specjalnie przekonana. Pewnego chłodnego wieczoru postanowiłam odpalić pierwszy odcinek, przepadłam.

Kim jest idiotka?

Asia jest moim zeszłorocznym „odkryciem”, słucham ją do tej pory. Seria idiotek to totalny strzał w 10! Moje przyjaciółki idiotki to szczerość, przykra prawda prawda i śmiech przez łzy. Okuniewska otrzymuje miliony historii od swoich słuchaczek, ale również i słuchaczy. Idiotki to dziewczyny i chłopaki, którzy w swoim życiu doświadczyli złamanego serca. Idiotka to osoba, która angażowała się w relacje, które niestety nie kończyły się happy endem. Idiotki to osoby o dobrym sercu, które po prostu czasem są zbyt naiwne i trochę się wżyciu pogubiły.

Prawie jak rozmowa z przyjaciółką

Podcasty opierają się głównie na doświadczeniach wielu odbiorców. Wierzcie lub nie, ale słuchając Asi, można poczuć się, jakbyście rozmawiali z najlepszą przyjaciółką, która poklepie po plecach, wyrazi szczerą opinię i bez względu na wszystko zawsze będzie obok. Okuniewska opowiada, o tym, że każdy z nas idiotkuje jak chce i popełnia wiele błędów. Jednak ważne jest, by te błędy wyłapywać i uciekać, kiedy jest ku temu okazja. Podcasty to miłosne perypetie wielu bohaterów, a w nich historie o toksycznych relacjach czy idiotkowaniu bez zobowiązań. Asia świetnie przedstawia charakterystykę poszczególnych „toksyn” w związkach, m.in. kim jest typ zapominalski, typ ze skręconym kręgosłupem, typ zaginiony czy typ pokemon.

Można powiedzieć, że Okuniewska wylewa na odbiorców kubeł zimnej wody, dzięki której otwieramy oczy. Asia udowadnia nam, że każdy jest idiotką i każdy choć raz znalazł się w tej nieprzyjemnej relacji. Bycie idiotką to swego rodzaju zaszczyt. Idiotka to osoba z sercem na dłoni, która zrobiłaby wiele dla drugiego człowieka. Moim zdaniem, Asia swoimi podcastami, próbuje przekonać nas do tego, że naiwność nie jest wcale taka zła i należy się z nią oswoić. Tutaj możecie znaleźć świetny wywiad z Asią, gdzie opowiada o “moich przyjaciółkach idiotkach”.

 

You Might Also Like...

3 komentarze

 • Reply
  Ichigo
  2 listopada 2020 at 23:58

  Mogę wiedzieć, jak zrobiłaś tą stronę? Obecnie pracuję nad czymś podobnym, ale jednak nie wygląda tak dobrze jak twoja.

  • Reply
   Paatix
   5 listopada 2020 at 14:01

   Cześć, napisałam odpowiedź na e-maila :)

 • Reply
  Kasia
  11 sierpnia 2020 at 11:43

  W wolniejszej chwili bardzo chętnie odsłucham. Choć zwykle też nie słucham podcastów, to autorka wydaje się ciekawą osobą.

Leave a Reply