NIE LUBIĘ INTERNETU ZA…

Internet to reklama, edukacja, relacje ze znajomymi, rynek i wiele innych. Jednak z miliona pozytywnych aspektów i chwalenia tak cudownego wynalazku ponad wszystko nie potrafię zrozumieć pewnego zjawiska. Mowa o HEJCIE. Dzielenie się swoimi poglądami, wyrażanie własnej opinii, konstruktywne komentarze są jak najbardziej okej. Jednak kiedy przychodzi czas wypowiedzi bez głębszego przekazu zaczyna się pogrom.
Hejt możemy spotkać w każdej części internetu, zazwyczaj te komentarze brzmią mniej więcej tak: jesteś głupia, przestań pisać te głupoty, dno dna, zmień twarz, jesteś przykra, żałosne, jak Ty wyglądasz? I tutaj nasuwa się pytanie po co to wszystko? co w tym fajnego? Myślę, że ludzie zwyczajnie lubią sprawiać przykrość drugiej osobie, uprzykrzać życie, psuć każdy dzień. Choć powiem szczerze, że jak dla mnie obrażanie jakichkolwiek osób bez względu na to czy są biedne, bogate, popularne czy nie to po prostu chamstwo. Tzw. hejterzy to osoby bez szacunku, empatii. Wydaje mi się, że ich życie jest nudne, szare, mało interesujące, dlatego też lubią komuś podokuczać i być może właśnie wtedy czują się dowartościowani? Nie wiem. Najśmieszniejsze jest to, że hejterzy nie ujawniają się. Robią to wszystko totalnie anonimowo. Czyżby obawiali się pokazania swojej prawdziwej twarzy? Pamiętam jak stawiałam swoje pierwsze kroki w internecie. Zaczęło się od photobloga, którego prowadziłam dosyć czynnie od 2007 roku. Spodobało mi się, więc postanowiłam założyć bloga. Istniał dosyć długo – pod inną nazwą. Zyskał sporo obserwatorów, wszystko świetnie się rozkręcało, było fajnie – do czasu. W pewnym momencie zjawisko hejtu zaczynało się coraz bardziej rozprzestrzeniać. Pojawiło się sporo hejtu, anonimów, przykrych słów, które przybiły mnie do muru. Cały czas, który poświęciłam na wszystko co stworzyłam od zera stał się nieistotny. Bloga usunęłam. Miesiącami zastanawiałam się jak wypełnię tę pustkę. W końcu podjęłam decyzję o powrocie. Odrodziłam się jak feniks z popiołów. Wiem, że hejt i anonimy nigdy nie znikną, a mimo to nie warto się przez nie poddawać.

You Might Also Like...

11 komentarzy

 • Reply
  Magdalena Maciejowska
  25 września 2017 at 17:57

  Niestety to jest nieuniknione, nie trzeba się tym przejmować tylko iść przed siebie i robić swoje :)
  Zapraszam na nowy post :)
  http://www.stylishmegg.pl/2017/09/powiew-jesieni-kapelusz-i-szary-sweter.html

 • Reply
  Idyllaablog
  25 września 2017 at 09:23

  świat jest pełen zawiści więc i hejt będzie częścią naszego życia

 • Reply
  DoomiBlog
  25 września 2017 at 09:23

  To jest najgorsze z czy możemy się spotkać w internecie ,a niestety coraz bardziej spotykane i chyba nieuniknione…
  Przykra prawda.
  https://doomiiblog.blogspot.com/

 • Reply
  Alicja Szulc
  22 września 2017 at 14:04

  Od tego niestety nie uciekniemy… Trzeba robić swoje! Pozdrawiam :)
  http://allicestyle.blogspot.com/

 • Reply
  Paulina Bąk
  21 września 2017 at 17:51

  Jak widzę jak ludzie potrafią hejtowac np. youtuberów pod filmikami to aż słabo mi się robi :( Szkoda wielka, że niektórzy są tak bezduszni :(

 • Reply
  Jolanta Daszkiewicz
  13 września 2017 at 14:05

  Rob swoje a innymy sie nie przejmuj. Mnie krytyka życiu tylko umocniła. W tej chwili juz wiem, jaki swiat jest złośliwy,parszywy i zawistny.Ale istnieją tez fajni ludzie, ktorzy cie doceniaja, budują i motywują do codziennej pracy i wlaśnie dla nich warto żyć. Milego dzionka. Czekam ma dalsze wpisy ☺☺☺

 • Reply
  Joanna Rorat
  12 września 2017 at 20:39

  JA CIĘ TU HEJTUJE, HALO!!!!

 • Reply
  Paatix
  12 września 2017 at 20:33

  Masz całkowitą rację. Często gęsto hejterem jest osoba, której nikt by się nie spodziewał. Teraz reaguje na hejt tak jak Ty, nie rusza mnie on dopóki ktoś nie obrazi moich znajomych czy rodziny.

 • Reply
  Paatix
  12 września 2017 at 20:31

  wiedziałam, że napiszesz coś durnego :D hahaha.

 • Reply
  Joanna Rorat
  12 września 2017 at 20:20

  jaaaa, ale Ty jesteś głupia, weź się schowaj z tych internetów.

 • Reply
  Ania S
  12 września 2017 at 20:20

  A najgorsze jak hejterem okazuje się ktoś, kogo o to byś nie podejrzewała.
  Hejtu w sieci nie brakuje, ale mnie jakoś on nie rusza – dopóki ktoś nie obraża na moim blogu innych, niech wypisuje co chce.

Leave a Reply