Lumpeksy, które odwiedzam, cz. 1

Zacznę od tego, że kompletnie nie przemyślałam faktu, że do wpisu przydałyby się zdjęcia, więc musicie mi wybaczyć, ale uzupełnię je za jakiś czas. Do sedna, jeśli nie lubicie lumpeksów, to oznacza, że nie trafiliście jeszcze na dobry lumpeks. Uwierzcie mi, wiem, co mówię (w lumpeksach zaopatruje się od gimnazjum). W moim otoczeniu wiele osób często krzywiło się na samą myśl o zakupach w tego typu sklepach. Później wkraczałam ja, przekonywałam, podpowiadałam, do którego warto zajrzeć. Oczywiście najlepiej w dniu dostawy. Kończyło się podziękowaniem i podjarką na resztę życia. Jak wiecie, moja szafa to w 90% ubrania z lumpeksów i się tego nie wstydzę. Pamiętajcie, że lumpeksy to miejsca, w których znajdziecie także nówki sztuki nieśmigane za totalny bezcen. Niejednokrotnie kupowałam ubrania z metkami ze sklepów, ale oczywiście po przyjemniejszej cenie niż oryginalna. W celu zrobienia tego wpisu odwiedziłam kilka sklepów w Łodzi, których do tej pory nie znałam, ale na razie nic mnie nie przekonało. W związku z tym postanowiłam, że ten wpis będzie dodawany cyklicznie. Obiecuję, że jak znajdę nowe miejsca warte odwiedzenia, to na pewno o nich wspomnę.

Dukat

Dukat to sieciówka, myślę, że nawet jeśli nie byliście w tym sklepie, to chociaż raz mignęła Wam reklama tego lumpeksu. Rzadko udaje mi się znaleźć tam coś fajnego, ale bywają cuda. Z perspektywy lat uważam, że ten lumpeks sporo podrożał, a ciuchy jakościowo nie są jakieś ekstra. Dukaty, które odwiedzałam, gdzie czasem trafiało się coś fajnego to: Łódź, ul. al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 (naprzeciwko kina Silver Screen), Łódź, ul. Wojska Polskiego 156 (doły, niedaleko od przystanku tramwajowego).

Vive

Pierwszy raz ten lumpeks odwiedziłam jakieś 4 lata temu. Ceny ma umiarkowane, choć czasem potrafią przegiąć. Poruszanie się po nim to nie lada wyczyn. Znajduje się na dużej powierzchni, musicie przeznaczyć na ten sklep około 2 godzinki, jest gdzie szperać. Dodatkowa informacja, jeśli chcecie kupić odzież motocyklową to miejsce, w którym jest jej naprawdę sporo. Lumpeks znajduje się w Łodzi na ul. Piłsudskiego 153 (koło Lidla).

Pomarańcza

Ten zacny lumpeks znajdziecie w Łodzi na ul. Piotrkowska 115. Pierwsze co rzuca się w oczy jeszcze przed wejściem do sklepu to błąd ortograficzny w reklamie sklepu, ale tłumaczę sobie, że to zamierzony zabieg. Tak czy siak, ten błąd jest tam, odkąd pamiętam. Wracając do tematu, w pomarańczy znajdziecie odzież na wagę. Przyznaję, bywają drogie rzeczy – kwestia tego, w jaki dzień przyjdziecie i jak traficie. Jednak to jeden z tych, które mogłabym śmiało polecić, więc jeśli zajrzycie na Piotrkowską, to zahaczcie o ten sklep.

S&P Planeta Mody

Dla mieszkańców Brzezin i okolic sklep może wydać się znajomy. Otóż to lumpeks, który powstał kilka lat temu w Brzezinach (ul. Lasockich 2/10) i zyskał kolejne dwa punkty: w Koluszkach (ul. Kościuszki 4) oraz w Jeżowie (ul.Brzezińska 30). Przyznam szczerze, że miałam okazję odwiedzić punkt w Brzezinach i Koluszkach, w Jeżowie mnie jeszcze nie było. Moim zdaniem dużo fajniejsze zaopatrzenie jest w Koluszkach. Może to kwestia dostaw na jakieś trafiam, ale w Koluszkach zawsze upoluję jakąś perełkę. Planeta Mody jest bardzo przystępna cenowo, więc również polecam z czystym sumieniem.

Tania Odzież Retro

A teraz czas na mojego faworyta, który jest BEZKONKURENCYJNY. Serio! Uwielbiam ten lumpeks za perełki, których mam od zarąbania.  Ogromnym plusem Taniej Odzieży Retro są ewidentnie ceny (tutaj dla przykładu). Firmowe płaszcze z metkami potrafiłam tam znaleźć za max 35zł. Nówki sztuki, czaicie? W lumpeksie możecie otrzymać kartę stałego klienta. Za każdorazowe zakupy za min. 40zł otrzymujecie pieczątkę. Po otrzymaniu pięciu otrzymujecie kartę stałego klienta, która uprawnia Was do zniżek (5% i 10% w zależności od wydanej kwoty). Uwaga! Jeśli macie już taką kartę, a zrobicie jednorazowe zakupy za min. 80zł, możecie otrzymać numerową ZŁOTĄ KARTĘ STAŁEGO KLIENTA, dzięki której macie aż 15% ZNIŻKI! Oczywiście, posiadam taką złotą kartę. Zgarnęłam ją po drugiej wizycie w lumpeksie, więc to już mówi samo za siebie! Większość lumpeksowych ubrań, które znajdziecie w moich wpisach to ciuchy właśnie z tego sklepu. Tania Odzież Retro ma trzy punkty w Łodzi – ul. Przybyszewskiego 16, ul. Wileńska 38 oraz najnowszy przy ul. Dąbrowskiego 91 (wejście po schodach nad Rossmanem). Dla mnie jest to numer jeden wśród lumpeksów. Obstawiam, że ciężko będzie go przebić.

You Might Also Like...

2 komentarze

 • Reply
  Mariolka
  21 października 2021 at 10:03

  Lumpeksy są super, ale ostatnio pokochałam https://less.app/ <3

 • Reply
  Aga
  10 grudnia 2020 at 16:32

  Ja też od lat zaopatruję się w lumpeksie. Właściwie większość rzeczy mam właśnie z stąd. :)

Leave a Reply