Podróżowanie w czasach Covid-19

Obecny rok w branży turystycznej to nie lada wyzwanie. Ograniczona liczba otwartych obiektów, mniej lotów, mniej kierunków. Covid-19 zrobił niemałe spustoszenie, którego nie ogarniemy w ciągu kilku tygodni. Mimo pewnych ograniczeń, które dosięgają nas każdego dnia, pamiętajcie, że turystyka działa! Może nie tak prężnie, jak zwykle, ale jesteśmy, dla Was. Służymy pomocą na każdym kroku. Skrycie marzycie o upragnionym urlopie, a nie macie ochoty na wakacje w Polsce? Żaden problem. Świat stoi otworem, ale pamiętajcie, że ta nowa rzeczywistość zmusza nas do pewnych ustępstw.

LAST MINUTE

Proszę Pani, ale ja chcę ceny Last Minute! No tak, też byśmy chciały. Jednak pamiętajcie, że sierpień to nadal sezon, a w dodatku trochę bardziej skomplikowany niż zwykle. Przez małą liczbę otwartych obiektów i ograniczoną liczbę samolotów oferty znikają jak oszalałe. A co z cenami? Niestety, w większości przypadków idę w górę. Nie jest to przyjemny scenariusz, ale wybierając się na wakacje, pamiętajcie, by nie zostawiać wyboru na ostatnią chwilę. Myślę, że nikt nie lubi przepłacać. Ponadto plusem wcześniejszej wizyty w biurze jest większy wybór ofert.

BEZPIECZEŃSTWO

Czy tam jest bezpiecznie? To jest niekończący się temat. Według mnie bezpiecznie jest tam, gdzie czujemy się bezpiecznie i jakie mamy nastawienie wybierając kierunek wakacji. Pamiętajcie, że wszędzie może się coś wydarzyć, nawet u nas w Polsce po wyjściu z domu. Jeśli jednak zależy Wam na rzetelnych informacjach to zapraszam tutaj, strona rządowa to najlepsza opcja.

MASECZKI I LOTNISKO

Maseczki obowiązują na lotnisku i w samolocie w trakcie podróży. Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe dane – wszystko zależy od kierunku, do którego zmierzamy. Na ten moment noszenie maseczek w przestrzeni publicznej obowiązuje w Hiszpanii. Przed wejściem na lotnisko warto naszykować sobie dokumenty podróży, ponieważ bez tego nie zostaniecie wpuszczeni. Pamiętajcie, że w obecnych czasach ilość ludzi przebywająca na danym terenie jest mocno ograniczona, dlatego też nie ma możliwości odprowadzenia bliskich do odprawy i pożegnania się. Na lotnisko wchodzą tylko Ci, którzy wybierają się w podróż.

UBEZPIECZENIE

Wykupienie dodatkowego ubezpieczenie to według mnie jedna z podstawowych czynności, które powinniśmy wykonać, wykupując wymarzone wakacje. Słuchajcie, stać Was na wyjazd, więc równie dobrze stać Was na dodatkowe ubezpieczenie. Podstawowe ubezpieczenie, które zawarte jest w cenie imprezy turystycznej, ma ubogi zakres działania, ponadto nie obejmuje leczenia Covid-19. Przyjmijmy, że jesteście w Bułgarii. Okazuje się, że jesteście zakażeni koronawirusem i potrzebujecie leczenia, ale nie macie wykupionego dodatkowego ubezpieczenia. Niestety, ale mam dla Was złą wiadomość. Na leczenie wykładacie z własnej kieszeni, gdzie zazwyczaj płacicie w euro, więc Wasze wakacje wychodzą dużo drożej niż początkowo. A przypominam, że ubezpieczenie to kwestia maksymalnie 100zł/7dni/os.

ZASADY WJAZDU DO DANEGO PAŃSTWA

W tym punkcie zaczyna się jazda. Każde państwo ma indywidualne zasady wjazdu dot. Covid-19, które mają prawo zmienić się w dowolnym momencie. Na ten moment bez zrobienia testu na koronawirsa odwiedzicie: Grecję, Bułgarię, Chorwację, Turcję, Tunezję, Albanię Rumunię, Włochy (Sycylię, Sardynię Kalabrię), Hiszpanię. Po przyjeździe z ww. państw nie ma obowiązku kwarantanny, więc można latać do woli! Jednak warto pamiętać, że np. do Grecji czy Hiszpanii wymagane są tzw. kody QR.

  1. Grecja – najpóźniej 24h przed wylotem należy wypełnić formularz online. Kod QR powinien przyjść chwilę po północy w dniu wylotu. Ważne – każdy uczestnik wyjazdu musi mieć własny kod QR – również dzieci.
  2. Hiszpania – tutaj sytuacja wygląda podobnie. Formularz online można najwcześniej wypełnić h przed wylotem. Ważne – każdy uczestnik wyjazdu musi mieć własny kod QR – również dzieci.

Jeśli chodzi o pozostałe kierunki, należy pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna,  co może skutkować ciągłymi zmianami, warto zaglądać tutaj by być na bieżąco. Na ten moment QR obowiązują jedynie w Hiszpanii i Grecji.

Wyjazd na wakacje to upragniona część roku każdego z nas. Pamiętajcie, że w obecnej sytuacji jest ona możliwa. Wystarczy, zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi obostrzeń dot. konkretnego kierunku. Nie tylko Polska ma dla Was propozycje na chwile dla siebie. Z informacji, które często napływają do nas od klientów, polskie miejscowości turystyczne są mocno przepełnione. Jeśli chcecie odpocząć i mieć więcej “luzu” to zastanówcie się na wyjazdem poza granice, nie odrzucajcie klimatycznej Grecji czy słonecznej Chorwacji.

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply