POSTANOWIENIA NOWOROCZNE – CEL!

 

Postanowienia noworoczne… Szczerze mówiąc nigdy nie przywiązywałam do nich dużej wagi. Mogę nawet śmiało powiedzieć, że po prostu ich nie miałam. Na początku każdego roku mówiłam sobie a może w końcu zacznę jakoś rozplanowywać swój dzień, może powinnam zrzucić parę kilogramów, a może jednak wyrzeźbić ciało, bo przecież źle nie wyglądam, więc po co w sumie cokolwiek zrzucać? Może powinnam w końcu coś zrobić np. wyjechać na dwutygodniowe wakacje? ZAWSZE kończyło się na tym MOŻE. W tym roku po raz pierwszy poczułam wewnętrzną potrzebę zapisania swoich postanowień noworocznych, do których uparcie pragnę dążyć. Wiadomo nie są to życzenia typu: kupię nowy samochód (choć byłoby fajnie, jednak to na razie nie osiągalne). Są to postanowienia realne, do osiągnięcia.

Wielu ludzi powtarza, że postanowienia noworoczne to bzdura, bo nigdy się nie spełniają. Ja uważam inaczej. Jeśli naprawdę czegoś pragniemy należy trwale do tego dążyć. Satysfakcja w momencie spełnienia danego zamysłu jest na pewno BEZCENNA. Ważną cechą przy realizacji jakichkolwiek marzeń/postanowień jest WYTRWAŁOŚĆ. Większość społeczeństwa zakłada sobie cel i wierzy w niego może pierwszy miesiąc. Później z każdym kolejnym entuzjazm mija, odechciewa się realizacji postanowień, bo przecież to bez sensu, nierealne, po co się łudzić. I tu właśnie jest problem.
W postanowieniach najważniejsze jest to czy jesteśmy w stanie coś spełnić. Wiadomo niektóre są zbyt wygórowane, ale czy wszystkie? Usiądź, weź kubek gorącego kakao, wsuń się pod kocyk i przemyśl swoje plany. Powoli przeanalizuj i… DZIAŁAJ. Powiedz sobie DAM RADĘ! Wierzę w Ciebie i każde Twoje postanowienie. Wystarczy trochę pozytywnego myślenia, cierpliwości, wytrwałości by w końcu spełnić to co sobie obiecaliśmy. Pamiętajcie wystarczy trochę wiary, a wszystko pójdzie łatwiej. POWODZENIA!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply