Seriale, które ostatnio oglądałam

Czas, który poświęcam na oglądanie filmów czy seriali ograniczyłam do minimum. Brakuje mi na to zdecydowanie doby. Jednak od ostatniego wpisu o serialach minęło trochę czasu (ponad rok), dlatego uznałam, że jest to świetny moment by zrobić małą aktualizację. Seriale, o których wspomnę możecie znaleźć oczywiście na netflixie.

Bridgertonowie

Zacznę od tego, że o tym serialu trąbili wszędzie gdzie tylko się da. Wiele osób było zachwyconych nie tylko serialem, ale również głównym bohaterem. Postanowiłam sprawdzić o co tyle hałasu. Jednak przyznaję szczerze, również przepadłam (zarówno serial jak i główny bohater na plus). Akcja serialu odbywa się w XIX wieku. Oglądając te produkcje będziecie mogli zachwycić się bujną wyobraźnią charakteryzatorów, scenografów czy kostiumografów. Uroczyste bale, piękne kreacje bohaterów to coś niesamowitego. Najstarsza z rodzeństwa Bridgetonów, Daphne pragnie podzielić los swoich rodziców i znaleźć wybranka marzeń, którego obdarzy oddaną miłością. Jednak kiedy jej starszy brat odrzuca kandydatów starających się o względy siostry, w stornę Daphne zaczynają docierać liczne pomówienia zamieszczane w gazecie, której autorką jest tajemnicza Lady Whistledown. Jednak Daphne nie poddaje się i wchodzi w układ z księciem Hastings.

Gambit Królowej

Główna bohaterka, Beth Harmon zostaje osierocona i trafia do domu dziecka gdzie walczy z uzależnieniem od leków na uspokojenie, które są przepisywane dzieciom. Jednocześnie poznaje Pana Shaibla, który potajemnie uczy ją grać w szachy. Dostrzega w dziewczynie niezwykły talent i dryg. Beth przez cały sezon toczy walkę z uzależnieniem oraz na każdym kroku udowadnia, że niebawem stanie się szachowym autorytetem.

Sex Education

Nie wiem czy ten serial trzeba Wam przedstawiać, ale jeśli tak to obowiązkowo nadróbcie zaległości. Seks edukacja to  ogrom śmiechu, ale także przedstawienie wszelakich problemów seksualnych nastolatków i nie tylko.  Moim zdaniem to jedna z najfajniejszych produkcji netflixa.

Dynastia

Dynastia to serial, który oryginalnie był kręcony w latach 80. Opowiada o losach rodziny Carringtonów i Colbych. Nie miałam okazji oglądać oryginału, ale nowszą wersję owszem. Serial został stworzony przez twórców “Plotkary” (której również nie oglądalam, haha, choć wiem, że pewnie jakieś 90% z Was owszem), którzy postanowili wykorzystać barwne postacie i napisać historię od nowa. W kolejnych sezonach

4 komentarze

 • Reply
  Klaudia
  19 listopada 2021 at 09:49

  Gambit królowej obejrzałabym nawet drugi raz. Świetna gra głównej aktorki. :)

 • Reply
  Ola
  24 października 2021 at 17:59

  Zabieram się za oglądanie Dynastii.

 • Reply
  Czarne Światło
  13 czerwca 2021 at 10:30

  “Gambit Królowej” i “Sex Education” uwielbiam. To naprawdę bardzo dobre seriale ♥ Reszty z listy nie oglądałam, choć kusi mnie “Dynastia”.

 • Reply
  Gosia
  1 maja 2021 at 10:06

  Polecam New Amsterdam. Gambit jest genialny

Leave a Reply