Seriale, które warto obejrzeć

Jesienna aura zazwyczaj wita mnie cudownym przeziębieniem i tak też stało się w tym roku. Niestety, na dokładkę akurat pierwsze dwa dni urlopu spędziłam na typowym leżingu, owinięta w kokon wygrzewając się i przysłowiowo zdychając w łóżku. Korzystając z okazji postanowiłam, że bez zbędnych skrupułów odpalę sobie jakiś serial i obejrzę jeden odcinek, dwa lub siedem jak to zwykle mam w zwyczaju. W związku z zaistniałą sytuacją postanowiłam podzielić się z Wami kilkoma propozycjami seriali, które warto obejrzeć.

Gra o tron to serial, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Z racji tego, że został nagrany na podstawie książek, a ja uwielbiam czytać to uznałam, że z chęcią je przeczytam, ale… no właśnie. Jakoś nie mogę przebrnąć przez pierwszy tom. Wiele osób twierdzi, że serial jest o wiele fajniejszy od książek – a to rzadkość. Serial ma 8 sezonów.

Lucyfer to jeden z najlepszych seriali jakie oglądałam, serio! Nieszczęśliwy i znudzony swoim życiem Lucyfer porzuca funkcję Władcy Piekieł i udaje się do Los Angeles, gdzie zostaje właścicielem luksusowego klubu nocnego. Pierwszy raz jakiś losowy odcinek obejrzałam będąc na mojej krótkiej emigracji w Irlandii. Po powrocie uznałam, że serial wpadł mi w oko, więc warto obejrzeć losy Lucyfera od pierwszego odcinka – to był moment, w którym przepadłam! Z niecierpliwością czekam na piaty sezon, który jest właśnie w trakcie produkcji.

13 powodów to serial, który odpaliłam z czystej ciekawości. Słyszałam o nim wiele skrajnych opinii i postanowiłam sama wyrobić sobie o nim zdanie. Na początku jakoś specjalnie mnie nie powalił, ale każdy kolejny odcinek wciągał coraz bardziej. Historia toczy się wokół Hanny Baker, która przed samobójstwem nagrywa 13 kaset, a na każdej z nich opowiada o jednej osobie, która przyczyniła się do jej decyzji. Obecnie powstały trzy sezony.

Orange is the new black to kolejny przypadek w mojej serialowej karierze, podobno jest to jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa. Akcja serialu odbywa się w wiezieniu dla kobiet, gdzie trafia Piper Chapman za wykroczenie, które popełniła dziesięć lat wcześniej. Z wielkim strachem opuszcza narzeczonego na rzecz więzienia, w którym przerażona zapoznaje się z panującymi tam zasadami. Ponadto dziewczyna dowiaduje się, iż w więzieniu znajduje się Alex Vause – jej dawna kochanka. Serial ma aż siedem sezonów.

Banshee serial oglądałam wieki temu, ale jest to jeden z tych, do których warto wrócić. Po piętnastu latach spędzonych w więzieniu bezimienny złodziej wychodzi na wolność, gdzie przez liczne okoliczności i oszustwo zostaje szeryfem małego miasteczka.

Breaking Bad to serial, który zdecydowanie zaskakuje od pierwszego odcinka. Nauczyciel chemii dowiaduje się, że jest ciężko chory na raka. W związku z zaistniałą sytuacją zabiera się produkcję metaamfetaminy by zapewnić rodzinie odpowiedni byt. Z dnia na dzień z niewinnego nauczyciela przeradza się w dilera narkotykowego. Serial ma pięć sezonów.

Wataha to jeden z polskich seriali, który szczerze polecam. Akcja rozgrywa się w Bieszczadach w szeregach Straży Granicznej. Jeden z funkcjonariuszy Watahy odchodzi ze służby i organizuje imprezę pożegnalną. Jednak w czasie zabawy wybucha pożar i tylko jeden z nich wychodzi z tego cało. Oprócz przyjaciół traci także swoją ukochaną – Ewę.

Pakt to kolejny polski serial. Piotr Grodecki (dziennikarz śledczy) odkrywa seksualny skandal, w który zamieszany jest jeden z ministrów. Z determinacją walczy by ujawnić szczegóły zdarzenia. W tym samym czasie dochodzi do tragicznego wypadku na Śląsku w kopalni, gdzie na miejsce przybywa premier i prezydent Bytomia miedzy którymi dochodzi do konfrontacji. Zaczyna się medialna walka między prawdą a kłamstwem.

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply