SZCZĘŚCIE TO…

Czym jest szczęście? Czy pomaga nam w życiu codziennym? Czy jest nam w ogóle potrzebne? Szczęście to słowo, które posiada wiele definicji. Dla jednych są to rzeczy materialne, a dla drugich więź z innymi ludźmi. Szczęście to radość, uśmiech, pogoda ducha. Szczęście to obecność ukochanej osoby, zdrowie, słońce, oddana rodzina czy prawdziwa przyjaźń. Definicje tego słowa można wymieniać bez końca. Jednak czy Ty zastanawiałeś się czym konkretnie jest dla Ciebie? Czasem zastanawiam się nad tym czy jestem szczęśliwa i czy miejsce, w którym właśnie teraz się znajduję jest tym czego zawsze pragnęłam. Zdarzają się chwile kiedy tracę wiarę i siłę. Momenty, w których zwyczajnie mówię DOSYĆ. Jednak mimo to staram się jakoś walczyć.
Szczęście nas otacza, jest na wyciągnięcie ręki. Ale pamiętaj – dokładnie się rozejrzyj, wszystko przemyśl. Czy mimo tych wszystkich złości dnia codziennego masz do kogo wracać? Rodzina, przyjaciele, dach nad głową, ciepły posiłek i wygodne łóżko. Dla Ciebie to codzienność, lecz nie każdy ma takie szczęście jak Ty. Masz wszystkie kończyny, słyszysz, mówisz, może trochę gorzej widzisz, ale pamiętaj, że na tym świat się nie kończy. Są ludzie, którzy jedną nogą są już na drugiej stronie, dla których nie ma ratunku. Już rozumiesz o co chodzi? Szczęście to nie tylko przedmioty materialne bądź te odległe marzenia, o których śnimy dniami i nocami. Szczęście to prostota, rozejrzyj się i doceń to co masz. Spędź z najbliższymi chociaż chwilę dziennie, porozmawiaj, pośmiej się, obejrzyjcie razem film lub wyjdźcie na krótki spacer. Dbaj by to szczęście trwało jak najdłużej!

You Might Also Like...

8 komentarzy

 • Reply
  Patrycja
  9 maja 2017 at 18:13

  Cudowny wpis! Piękne zdjęcia :*
  Świetny blog! <3
  Może wspólna obserwacja? :*

 • Reply
  Patrycja Gryszko
  8 maja 2017 at 17:20

  Każdy ma inne pojecie szczęscia i co innego sprawia, ze jest sie szczęśliwym :) Świetny wpis!

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/05/pastelowa-parka.html

 • Reply
  Wooho
  8 maja 2017 at 09:41

  świetny wpis, jak dla mnie nie da się jednoznacznie określić czym jest szczęście, codziennie jest to coś innego

  http://wooho11.blogspot.com/ – Zapraszam na nowy wpis <3 Jeśli mogłabym prosić o zagłosowanie w konkursie byłabym baardzo wdzięczna :*

 • Reply
  Allixaa
  8 maja 2017 at 09:41

  Jestem szczęśliwa kiedy otaczam się bliskimi mi osobami, przyjaciółmi :*
  allixaa.blogspot.com – klik

 • Reply
  Pospolita Ola
  7 maja 2017 at 19:04

  Ile ludzi na świecie tyle różnych definicji szczęścia. Nie trwa ono wiecznie, każdy w życiu odnosi jakieś porażki… Jednego dnia mówimy, że jesteśmy najszczęśliwsi na świecie, a drugiego, że to wszystko jest do niczego. Czasami nie doceniamy szczęścia, które mamy pod nosem, na przykład rodziny, bo mamy to na co dzień, jest to dla nas normalne :)

 • Reply
  Paulina Bąk
  7 maja 2017 at 17:44

  dla mnie szczęście to obecność ukochanej osoby <3

 • Reply
  Malinowe Ciasteczka Blog
  30 kwietnia 2017 at 15:09

  ładne widoki :)

 • Reply
  Paulina Kańtoch
  26 kwietnia 2017 at 21:40

  Moim zdaniem nie da się w pełni osiągnąć szczęścia, nie jest to możliwe. Są tylko szczęśliwe chwile, które uwielbiamy wspominać. Powinniśmy cieszyć się życiem i być radosnymi ludzmi, jednak nawet wtedy nie możemy się nazwać szczęśliwymi. Nigdy nie jest idealnie, a nam pozostaje tylko cieszyć się z pozytywów by odpowiednio przeżyć nasze życie.

Leave a Reply