Wydarzenie #byckobietaontour w Łodzi

Można powiedzieć, że w dzień kobiet zaszalałam i zrobiłam samej sobie prezent. 8 marca w Łodzi w Monopolis miało miejsce świetne wydarzenie #byckobietaontour. Pierwszy raz uczestniczyłam w takiej imprezie i nie żałuję. Prelekcje były prowadzone przez zaproszonych gości. Powiem Wam jedno, dawno się tak nie uśmiałam. W międzyczasie były przerwy podczas których można było skosztować pysznej kawy, jaka znajdzie się w kawiarni Monocafe Ani i Kuby Zając (fashionable). Kawiarnia jeszcze nie jest otwarta, z tego, co kojarzę, miała być otwarta od kwietnia. Jednak myślę, że przez obecną sytuację może się to przesunąć (to tylko moje domysły).

Co to jest #byckobietaontour ?

Wydarzenie #byckobietaontour to projekt, który powstał w odpowiedzi na sygnały kobiet na pierwsze spotkanie #byckobieta. Jest to inicjatywa Marty Klepki, która na co dzień jest Dyrektorem Hotelu Blow Up Hall.

Dorota Wellman i Marcin Prokop – “wykorzystaj lufcik”

Wszystkie prelekcje były świetne, ale jedną z fajniejszych była zdecydowanie rozmowa poprowadzona przez Martę Klepkę z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem. Dawno się tak nie uśmiałam. To mega serdeczni ludzie. Opowiadali o tym, że przyjaźń i szacunek wobec drugiej osoby są bardzo istotną kwestią w prowadzeniu biznesu czy wszelakich relacji. Jedną z ciekawszych kwestii była rozmowa o „korzystaniu z lufcików”, czyli z każdej napotkanej sytuacji. Należy pamiętać, iż nic nie dzieje się bez przyczyny i wszystko, co robimy, wpływa na nasze życie, dlatego ważne jest korzystanie z możliwości jakie przynosi nam los.

Joanna Banaszewska

Joasię Banaszewską obserwuję w social media już jakiś czas. Uwielbiam ją nie tylko za poziom wiedzy (wow, wow, wow ), ale również za szczery uśmiech i pozytywną energię. Asia w swoim wystąpieniu skupiła się na działaniach typowo instagramowych. Podpowiadała jak zwiększyć konwersję swoich działań w mediach społecznościowych. Jeśli interesujecie się tym tematem to polecam zajrzeć na jej bloga oraz na instacademy, którego jest założycielką.

Justyna Habib

O tej dziewczynie usłyszałam pierwszy raz na #byckobietaontour i żałowałam, że stało się to tak późno. Justyna Habib jest fizjoterapeutką uroginekologiczną. Pomaga wielu kobietom. Opowiadała o tym, jak wiele rzeczy, wpływa na bolesne menstruacje, bóle jajników czy inne kobiece sprawy. Dzięki niej dowiedziałam się, jak istotna jest nasza postawa-jak bardzo wpływa na prace miednicy. Jestem jedną z tych nieszczęśliwych kobiet, które dosyć boleśnie przechodzą okres, ale dzięki niej wiem, że to nie jest normalne (wykonywałam sporo badań i zawsze słyszałam – wszystko okej, taka Pani uroda, przejdzie po porodzie). Myślę, że za jakiś czas z chęcią odwiedzę fizjoterapeutę o takiej specjalizacji, który odpowiednimi ćwiczeniami pomoże mi zwalczyć problem.

Podsumowanie

Na konferencji #byckobietaontour pojawiło się również wiele interesujących wystąpień. Jednak to właśnie te, o których wspomniałam, najbardziej zapadły mi w pamięć. Fajnym aspektem wydarzenia były różne prezenty, jakie otrzymałyśmy od sponsorów wydarzenia, a w tym m.in. vouchery do apartu, zniżkę do neonail czy wypożyczalni sukienek. Jeśli w Łodzi ponownie pojawi się wydarzenie #byckobietaontour na pewno się na nim pojawię. Was też do tego zachęcam!

You Might Also Like...

1 Comment

Leave a Reply