#ZRÓB TO SAM – ŚWIĄTECZNY STROIK

Śmiało mogę powiedzieć, że w tym roku świąteczna atmosfera coraz bardziej zaczyna mi się udzielać. Niestety pogoda jak na grudniowy czas nie sprzyja już od kilku lat – przynajmniej u nas w centrum. Jednak ja nadal żyję nadzieją, że zima jeszcze nas zaskoczy, a te święta rozpieszczą nas białym puchem i temperaturą poniżej zera. Jeśli nie macie czasu na latanie po sklepach i szukanie świątecznych dekoracji to mam dla Was dobrą radę – spróbujcie zrobić coś własnoręcznie. Odkąd pamiętam lubiłam robić wiele rzeczy sama, szczególnie tych związanych rysowaniem, malowaniem, klejeniem, ozdabianiem itp. W tym roku poszłam za ciosem i… sama wykonałam dwa stroiki świąteczne. Na blogu pokażę Wam tylko jeden, ponieważ ten drugi nie wygląda zbyt atrakcyjnie w świetle żarówkowym, a robiłam go niecałą godzinę temu, więc może któregoś dnia dorzucę go do posta :)

Co będzie potrzebne do wykonania stroika?

  • tektura
  • świeczka lub kilka
  • szyszki
  • bombki
  • gałązki
  • wszelkie ozdóbki, wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej
  • pistolet na klej

Podstawę z tektury wycinamy według pomysłu. Ja preferowałam okrągłą – odrysowałam talerz, wycięłam i gotowe! Na początku przyczepiamy świeczkę, pamiętajcie, że klej szybko zasycha i trzeba zrobić to dosyć sprawnie. Następnie zabieramy się do przyklejania gałązek i poszczególnych elementów.

Stroik to bardzo szybka, łatwa i przyjemna sprawa. Elementy do stroika nie zawsze trzeba kupować, równie dobrze można wykorzystać to co mamy w domu, wszystko zależy od Was. Gałązki do stroika wykorzystałam z małej, zniszczonej choinki, która miała wylądować w koszu, a dałam jej drugie życie, co prawda trochę w innej postaci, ale zawsze coś. Szyszki zostały przywiezione jeszcze z wakacji i zalegały w półce, a świeczkę i resztę ozdóbek kupiłam za grosze :)

 

 

You Might Also Like...

4 komentarze

Leave a Reply